W 2017 roku firma Viessmann obchodzi okrągły jubileusz 100-lecia i pod hasłem „100+ Into a new century“ startuje w kolejne stulecie. „Razem w nowe stulecie“, czyli motto Viessmann na targach ISH Energy 2017, podkreśla ścisłą współpracę firmy Viessmann z jej Firmami Partnerskimi.

W centrum stoiska targowego Viessmann zlokalizowane zostały serwisy cyfrowe, które firma przygotowała dla instalatorów. Na pięciu stacjach, które odzwierciedlały poszczególne fazy pracy firmy instalatorskiej, zwiedzający mogli poznać proces wsparcia narzędziami cyfrowymi, jaki firma Viessmann oferuje swoim Partnerom.

Na centralnym forum odwiedzający stoisko inwestorzy i instalatorzy dowiedzieli się, jak mogą dostosować swoją firmę do wymagań przyszłości. W tym celu zapewnione zostały najlepsze narzędzia dla prezentacji na żywo i w dyskusjach panelowych. Na stosiku targowym oferowane były ponadto warsztaty, na których eksperci, w dialogu z gośćmi targowymi, przedstawiali perspektywy na przyszłość.

Stoisko Viessmann na targach ISH

Galeria, złożona z tablic informacyjnych, fotografii i historycznych produktów, zapraszała gości do wędrówki przez 100 lat historii firmy Viessmann. Ale i tu – na tle 100 lat innowacji i partnerstwa – odważono się na kreatywne spojrzenie w przyszłość. Prezentacja pokazała, jak połączona w sieć infrastruktura techniczna domu otwiera nowe wymiary komfortu, efektywności i zrównoważenia.

Digitalizacja i przełom energetyczny są dwoma największymi wyzwaniami, z jakimi konfrontowała się dotychczas branża techniki grzewczej. Viessmann zawsze traktował wyzwania jako szanse, a by im sprostać opracowywał innowacyjne rozwiązania. Na targach ISH Energy 2017 firma zaprezentowała mnóstwo innowacji, które pozwolą wszystkim Firmom Partnerskim na wykorzystanie digitalizacji i przełomu energetycznego na własny sukces gospodarczy. W centrum naszej prezentacji targowej znalazło się w tym roku szerokie pasmo serwisów cyfrowych dla firm instalatorskich. Pozwalają one na digitalizację całego procesu pracy instalatora, od pierwszych informacji dla potencjalnych klientów, poprzez fazę ofertowania i wykonywania instalacji, aż do bieżącej eksploatacji.

Oprócz tego na rynek wprowadzone zostają liczne innowacyjne technologie efektywnego zaopatrzenia w prąd i ciepło w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych, obiektach przemysłowych i komunalnych.

Platforma dla klientów

80% nabywców urządzeń grzewczych szuka informacji o swoich urządzeniach online. Neutralne i kompetentne informowanie klientów końcowych i użytkowników za pośrednictwem platform online oraz umożliwienie im kontaktu z najbliższą Firmą Partnerską Viessmann – to zadeklarowany cel platformy heizung.de (w przygotowaniu jest także platforma dla polskich klientów). Nowa platforma Viessmann oferuje ponadto dostęp do informacji związanych z tematami ogrzewania oraz finansowania i przedstawia gotowe rozwiązania dla wszelkich potencjalnych klientów. Klienci spodziewają się równie szybkiej reakcji oferenta. Nowy kalkulator ogrzewania Viessmann wspiera Firmy Partnerskie w dialogu ofertowym z Klientem poprzez automatyczne sporządzanie ofert wstępnych.

Platforma dla instalatora

Narzędzia online Viessmann są niezbędnymi instrumentami dla instalatora w biurze, a także na budowie. Można korzystać z nich zarówno przy konfigurowaniu indywidualnych lub technicznie sprawdzonych pakietów urządzeń z przeglądarki schematów hydraulicznych, przy wyszukiwaniu dokumentacji technicznej przy pomocy ViBooks, jak i przy równoważeniu hydraulicznym instalacji grzewczej za pomocą Vitoflow 100. Jednym słowem – narzędzia online ułatwiają pracownikom Firm Partnerskich ich codzienną pracę.

Stoisko Viessmann na targach ISH - prezentacja platformy dla instalatorów

Serwisowy program narzędziowy

Trzy czwarte wszystkich użytkowników instalacji grzewczych życzy sobie objęcia ich instalacji fachową opieką. Cyfrowa centrala serwisowa Vitoguide do monitorowania online instalacji grzewczych umożliwia każdej Firmie Partnerskiej pełny wgląd w instalacje powierzone jej opiece. Nowe funkcje, takie jak analiza ogrzewania z raportem i zapisy historii obsługi, pozwalają instalatorom dodatkowo poszerzyć swoją ofertę serwisową.

Z bieżącej analizy danych eksploatacyjnych można ponadto pozyskać wiedzę o celowości wymiany systemu grzewczego lub jego rozbudowy. 80% użytkowników nie ma bowiem wyobrażenia, jak zmodernizować swój system ogrzewania. Dane eksploatacyjne dostarczają argumentów za modernizacją i stwarzają podstawę do zalecenia określonej konfiguracji urządzeń.

Nowe technologie

  • Rozwiązania ViCare Smart Climate: dobry klimat dla domu

W domach prywatnych mniej więcej dwie trzecie pomieszczeń ogrzewa się niepotrzebnie lub niewłaściwie. Nowe rozwiązania ViCare Smart Climate odpowiadają na potrzeby komfortowej regulacji klimatu właśnie dla pojedynczych pomieszczeń. Oprócz komfortu klimatycznego w całym domu dbają równocześnie o wyraźnie niższe koszty energii. Można je stosować ze wszystkimi instalacjami grzewczymi Viessmann, a ich wzornictwo sprawia, że w każdym wnętrzu będą wyglądać dobrze.

  • Vitodens 200-W: układ regulacji spalania Lambda Pro Control Plus

Kotły kondensacyjne Vitodens serii 200 z układem regulacji spalania Lambda Pro Control Plus dopasowują się automatycznie do każdego rodzaju gazu i każdej instalacji odprowadzania spalin. Kotły te będą więc zawsze rozwijały w 100% wymaganą moc przy najwyższej możliwej sprawności.

  • Vitocrossal 300/200: szczególnie wygodny do serwisowania kocioł kondensacyjny dla wysokich ciśnień roboczych.

Innowacyjny regulator z kolorowym, dotykowym panelem obsługowym, asystentem uruchomienia oraz łatwym dostępem do wszystkich istotnych podzespołów – gazowy kocioł kondensacyjny Vitocrossal 300/200 (CM3C/CM2C) wyznacza nowe standardy wygody obsługi i serwisowania. Z ciśnieniem roboczym 6 barów i znamionową mocą cieplną od 87 do 311 kW, dużą pojemnością wodną oraz specjalnie opracowanym i dopasowanym palnikiem MatriX jest idealnym źródłem ciepła dla domów wielorodzinnych i obiektów przemysłowych.

Kocioł Viessmann

  • Vitovalor 300-P: teraz jeszcze mocniejszy

Vitovalor 300-P to pierwsze produkowane seryjnie urządzenie grzewcze oparte o ogniwa paliwowe przeznaczone dla domów jednorodzinnych. Przy zmniejszonej wysokości konstrukcyjnej i z dodatkowym zintegrowanym gazowym kotłem kondensacyjnym do pokrywania obciążeń szczytowych możliwości zastosowań tego urządzenia uległy znacznemu rozszerzeniu. Produkcja energii elektrycznej w skojarzeniu, sterowanej zapotrzebowaniem na ciepło, zapewnia duży stopień wykorzystania energii elektrycznej na potrzeby własne.

  • Vitoligno 300-S: kocioł zgazowujący drewno w polanach do zastosowań profesjonalnych

W serii Vitoligno-S Viessmann oferuje nowoczesne kotły zgazowujące drewno w polanach, do stosowania zarówno w postaci kotła pomocniczego, jak i w pełni profesjonalnego, monowalentnego źródła ciepła. Nowy kocioł Vitoligno 300-S z mocami od 34,9 do 75 kW zaprojektowany został na potrzeby kotłowni monowalentnych. Automatyczne rozpalanie, długie cykle pracy i regulator z opcją zdalnej obsługi przez Internet umożliwiają komfortową eksploatację, na przykład w domach wielorodzinnych, gospodarstwach rolniczych i wiejskim przemyśle przetwórczym.

  • Vitocal 200-S, 222-S i 200-A: bezkonkurencyjnie, najcichsze jednostki zewnętrzne tego typu

Przepisy ustawowe wymagają od właściciela posesji, by podczas pracy pomp ciepła do granicy działki docierało jedynie 40 dB(A) (zabudowa jednorodzinna, okres pracy nocnej 22:00-6:00). Nowe pompy ciepła powietrze/woda, konstrukcji split oraz monoblok Vitocal 200-S, 222-S i 200-A, są bezkonkurencyjnie najcichszymi urządzeniami tego rodzaju. Warunek ten spełniają już w odległości 2,2 metra. Dzięki zabiegom konstrukcyjnym Advanced Acoustic Design generowane dźwięki są idealnie tłumione przez przegrody budowlane, co dodatkowo poprawia efekt, a tym samym można je bez problemu użytkować także w gęsto zabudowanych osiedlach domków szeregowych.

Cicha pompa ciepła Viessmann - jednostka zewnętrzna

  • Vitovent 100-D: decentralne urządzenie wentylacyjne do budynków nowych i istniejących

W poszczególnych pomieszczeniach, jak i w częściach mieszkania (strefy wentylacyjne), czy w całym mieszkaniu, nowe urządzenie wentylacyjne Vitovent 100-D usuwa wilgoć, zapachy i substancje szkodliwe oraz dostarcza świeżego powietrza. Do instalacji nie są wymagane dodatkowe kanały wentylacyjne, tak więc pracę można porównać z wentylacją naturalną, z tą różnicą, że wymiana powietrza jest stała, a dodatkowo następuje odzysk ciepła z powietrza usuwanego. Poza komfortem świeżego powietrza oznacza to także niższe rachunki za ogrzewanie.

  • ThermProtect: aktywna ochrona przed przegrzaniem kolektorów płaskich i próżniowych

Unikalna na świecie funkcja wyłączania termicznego ThermProtect w kolektorach płaskich Vitosol 200-FM i 100-FM jest kamieniem milowym Viessmann w zwiększaniu efektywności i niezawodności eksploatacyjnej instalacji solarnych. Obecnie także nowe próżniowe kolektory Vitosol 300-TM i 200-TM dysponują niezawodnym systemem aktywnego zabezpieczenia przed przegrzewaniem kolektorów.

  • Vitocell 300-V i 300-B: nowe pojemnościowe podgrzewacze c.w.u. ze stali szlachetnej z etykietą energetyczną A

Podgrzewanie i magazynowanie ciepłej wody użytkowej z wysoką efektywnością i w warunkach maksymalnej higieny – Vitocell 300-V i Vitocell 300-B wchodzą na rynek jako nowy typoszereg pojemnościowych podgrzewaczy c.w.u. Viessmann ze stali szlachetnej. Dzięki wysokoefektywnej izolacji cieplnej uzyskują klasę efektywności energetycznej A wg dyrektywy ErP – najwyższy możliwy poziom dla pojemnościowych podgrzewaczy c.w.u. Stal szlachetna gwarantuje stałe, absolutnie higieniczne magazynowanie podgrzanej wody pitnej.

www.viessmann.pl

Prenumerata Magazynu Instalatora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie są włączone na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić najlepszy z możliwych sposób przeglądania. Jeśli w dalszym ciągu chcesz korzystać z tej strony, bez zmiany ustawienia plików cookie lub kliknięciu przycisku "Akceptuję", a następnie użytkownik wyraża zgodę na to.

Zamknij