Nasze pomysły przekształcamy w innowacje. Jako firma o dużym potencjale inżynierskim jesteśmy ukierunkowani na optymalne rozwiązania techniczne. Doskonałe produkty łączymy w przełomowe rozwiązania systemowe, ponieważ chcemy aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu przyszłości technik energii odnawialnej.

Rozwój wydajnych urządzeń elektrycznych produkowanych przez STIEBEL ELTRON trwa nieprzerwanie od 1924 roku. W naszej działalności możemy polegać na wiedzy ponad 3000 osób zatrudnionych we wszystkich działach, od konstrukcji po produkcję produktu. Wynikiem ich pracy jest asortyment zawierający ponad 2000 produktów w dziedzinach: energii odnawialnych, wody użytkowej, klimatyzacji i ogrzewania pomieszczeń. Dzięki dostępnym dzisiaj możliwościom komunikacyjnym i informatycznym jesteśmy w stanie zaoferować ponad 30 000 systemowych rozwiązań, które pomogą przygotować każdy dom na wymagania przyszłości. Od wielu lat produkty STIEBEL ELTRON wyróżniają się dużą niezawodnością, wysoką jakością i długą żywotnością.

Pod prąd…

Czas wielkich gigantów energetycznych się kończy. Zdecentralizowane zaopatrzenie w energię i źródła odnawialne stanie się normą przyszłego zaopatrzenia w energię. Coraz większa część ludzkości widzi korzyści płynące z korzystania z indywidualnie generowanej energii odnawialnej.

Niezależność od paliw kopalnych jest celem transformacji energetycznej. Rynek paliw kopalnych odnotowuje spadek: są zbyt szkodliwe dla klimatu i coraz mniej dostępne. Alternatywą są źródła energii elektrycznej ze słońca, wiatru i wody, które sprawiają, że prąd elektryczny pozostaje najbardziej przyszłościowym nośnikiem energii. Logiczne są więc działania, aby największego „konsumenta energii” w gospodarskie domowym – system grzewczy – przystosować do zużywania energii elektrycznej. Prawie 90% energii zużywanej w budynku mieszkalnym służy do ogrzewania i pozyskania ciepłej wody. Transformacja energetyczna budynków z nośników tradycyjnych do odnawialnych ma więc sens i przyszłość.

Centrale grzewcze – wszystko w jednym

Wszystko, czego potrzebują domy, to… wielofunkcyjne centrale grzewcze LWZ. Ogrzewanie, podgrzewanie ciepłej wody użytkowej, wentylacja oraz chłodzenie to procesy, które bezpośrednio przekładają się na komfort pobytu w domu. Aby te wszystkie procesy były realizowane, potrzebujemy wielu urządzeń, a te z kolei potrzebują odpowiedniej przestrzeni montażowej i zabierają sporo miejsca. Dodatkowo urządzenia te muszą ze sobą odpowiednio współpracować, aby uzyskać oczekiwany efekt, a regulacja i obsługa takich systemów jest skomplikowana, ponieważ każde urządzenie ma swój osobny regulator.

Centrale grzewcze-Stiebel237-1

Nie dość, że trzeba nauczyć się obsługi kilku regulatorów, to jeszcze trzeba kontrolować parametry każdego z nich. Atrakcyjnym rozwiązaniem tych problemów są kompaktowe, wielofunkcyjne centrale grzewcze LWZ z pompą ciepła powietrze-woda 4 w 1. W jednym urządzeniu otrzymujemy wszystkie niezbędne elementy potrzebne do uzyskania najwyższego komfortu pobytu w domu inwestora. Wszystko obsługujemy z jednego nowoczesnego regulatora, a ten nadzoruje pracę wszystkich elementów centrali grzewczo-wentylacyjnej. Prosta instalacja, oszczędność czasu na montaż, kompatybilność z akcesoriami dostępnymi na rynku, niski sumaryczny koszt inwestycji w porównaniu z kosztami zakupu i montażu pojedynczych urządzeń to tylko jedne z atutów tych urządzeń 4 w 1.

Centrale LWZ oferują aż cztery główne funkcje w jednym urządzeniu. Tak wysoki poziom integracji jest zupełnie wyjątkowy. LWZ zapewnia przez cały rok świetny komfort mieszkalny przy jednoczesnym bardzo małym zapotrzebowaniu na miejsce. A wszystko przy pierwszorzędnej sprawności.

 • Centralne ogrzewanie

Zintegrowana pompa ciepła powietrze-woda czerpie ciepło do ogrze­wania z powietrza otaczającego, osiągając wysoką sprawność, nawet przy niskich tem­peraturach.

 • Wentylacja

Nowoczesny system wentylacji z rekuperacją ciepła odzyskuje aż do 90% ciepła z powietrza zużytego i poprzez krzyżowo-przeciwprądowy wymiennik przekazuje do powietrza zewnętrznego. Tym samym zostaje nam nawiewane ciepłe świeże powietrze.

 • Ogrzewanie wody

Część ciepła, która jest pobierana z powietrza zewnętrznego, służy do ogrzewania wody. Zintegrowany 232 l zbiornik z doskonalą izolacją termiczną zapewnia niskie straty ciepła i wysoki poziom komfortu.

 • Chłodzenie

Przez odwrócenie obiegu chłodniczego modele LWZ 504 i LWZ 404 SOL umożliwiają aktywne chłodzenie budynku w lecie.

Centrale grzewcze i właściwa izolacja

Kontrolowana wentylacja to zdrowy klimat. Coraz chętniej właściciele budynków inwestują w dobrą izolację po to, aby oszczędzać na kosztach energii bez obniżania komfortu mieszkalnego. Dzięki bardzo dobrej izolacji straty ciepła oraz zapotrzebowanie na energię grzewczą zostają zminimalizowane. Dobra izolacja, o dużej gęstości, utrudnia jednak naturalną wentylację pomieszczeń, co zwiększa ryzyko powstawania wilgoci. Tak powstaje pożywka dla grzybów i pleśni, które oprócz złego wpływu na stan zdrowia mieszkańców powodują niszczenie elementów budynku. Tak więc między rozsądną ochroną termiczną a optymalną wentylacją budynku tworzy się konflikt interesów, który może być rozwiązany tylko poprzez zastosowanie inteligentnych systemów kontrolowanej wentylacji domowej.

W celu zapewnienia zdrowego klimatu w domu oraz aby spełnić aktualne wymagania domów niskoenergetycznych należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie zarządzanie systemem wentylacji w nowych budynkach. Wielofunkcyjne centrale grzewcze LWZ marki STIEBEL ELTRON zostały specjalnie w tym celu zaprojektowane.

Nowoczesne systemy wentylacyjne LWZ zapewniają sprawną i optymalną wymianę powietrza. Prawidłowa wentylacja pomieszczeń podnosi komfort pobytu w budynku (odpowiedni obieg i filtracja powietrza, usuwanie nieprzyjemnych zapachów i wilgoci) przy jednoczesnej redukcji kosztów ogrzewania dzięki rekuperacji. W pełni automatyczna wentylacja dostosowuje dopływ świeżego do aktualnej wilgotności i odzyskuje aż do 90% ciepła, które często podczas wietrzenia pomieszczeń tracimy bezpowrotnie.

Precyzyjna produkcja ciepła

Podczas gdy konwencjonalne pompy ciepła funkcjonują tylko w dwóch trybach: pełna moc lub wyłączenie, centrala LWZ 504 z wbudowaną powietrzną pompą ciepła z technologią inwerterową płynnie dobiera moc grzewczą do aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Można to porównać do jazdy samochodem – oprócz jazdy na pełnym gazie lub gwałtownego hamowania możemy również płynnie regulować jego prędkość. Podobnie w pompie ciepła: dzięki technologii inwerterowej urządzenie pracuje nie tylko spokojniej, ale też efektywniej wykorzystuje energię.

Dzięki doskonałej izolacji akustycznej centrale LWZ 504 oraz LWZ 404 SOL to najcichsze urządzenia na rynku. Model inwerterowy LWZ 504 jest wręcz mistrzem w tej kategorii [50 dB(A) według EN 12102].

Centrale grzewcze LWZ 504

LWZ 504 łączy w sobie cztery funkcje – ogrzewanie, wentylację, przygotowanie ciepłej wody użytkowej i chłodzenie – tak sprawnie, jak żaden inny model. Pasuje do domków o powierzchni użytkowej do 200 m2. Wyjątkowy sukces stał się możliwy dzięki inteligentnemu wykorzystaniu zaawansowanej technologii inwerterowej. LWZ 504 zajmuje powierzchnię nieco większą niż jeden metr kwadratowy. Pracuje niemal bezgłośnie, co jest efektem zastosowania technologii inwerterowej oraz najwyższej jakości izolacji dźwiękowej. Centrala LWZ 504 współpracuje z kolektorami słonecznymi oraz panelami fotowoltaicznymi. Taka kombinacja systemu zapewnia wieloletnią atrakcyjność systemu, w dużym stopniu uniezależnia od stale rosnących cen energii poprzez zaawansowaną technologie LWZ 504 ma bardzo wysoką klasę energetyczną [Klasa energetyczna dla ogrzewania to A++, a dla produkowania ciplej wody to profil XL i klasa energetyczna A (najwyższa dla klasyfikacji c.w.u.)].

Centrale grzewcze-Stiebel237-2

Korzyści dla inwestora:

 1.  Kompaktowe urządzenie z funkcjami ogrzewania, wentylacji, przygotowania c.w.u. i chłodzenia

 2.  10% szybsze ogrzewanie wody i do 18% niższe koszty ogrzewania dzięki technologii inwerterowej

 3.  Prosta, intuicyjna obsługa wszystkich funkcji

 4.  Niezwykle cicha praca dzięki świetnej izolacji akustycznej

 5.  Wysoka niezależność energetyczna przy współpracy z instalacją fotowoltaiczną.

Centrale grzewcze – LWZ 304/404 SOL

LWZ 304/404 SOL jest doskonałym wyborem dla inwestorów, którzy nie chcą żadnych kom­promisów w zakresie komfortu użytkowego, ale mogą zrezygnować z wydajnej technologii inwerterowej. Urządzenie również łączy funkcje centralnego ogrzewania, wentylacji, przy­gotowania ciepłej wody oraz chłodzenia w jednej kompaktowej obudowie. Wydajność może być szybko i skutecznie zwiększona dzięki współpracy centrali LWZ 304/404 SOL z kolektorami słonecznymi lub ogniwami fo­towoltaicznymi. Każde z nich można łatwo zintegrować z systemem.

Korzyści dla inwestora:

 1. Kompaktowe urządzenie z funkcjami ogrzewania, wentylacji, przygotowania c.w.u. i chłodzenia

 2. Cicha praca dzięki izolacji dźwiękowej

 3. Współpraca z instalacją solarną

 4. Prosta, intuicyjna obsługa z wyświetlaczem tekstowym

 5. Certyfikat Domów Pasywnych (LWZ 304 SOL).

Centrale grzewcze – LWZ 304/404 Trend

Centrale grzewcze serii LWZ 304/404 Trend spełniają trzy główne funkcje: centralnego ogrze­wania, wentylacji oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej, zapewniając użytkownikom podstawowy standard w domu.

Seria central LWZ 304 i 404 Trend jest urzeczywistnieniem atrakcyjnych cenowo modeli wśród zintegrowanym systemów z oferty STIEBEL ELTRON. Wysokiej jakości komponenty w zwartej, kompaktowej obudowie w połączeniu z dobrą wydajnością tworzą świetne rozwiązanie dla każdego nowego budynku.

Korzyści dla inwestora:

 1. Wysoka sprawność odzysku ciepła podczas wentylacji

 2. Nowoczesna pompa ciepła powietrze-woda

 3. Prosta, intuicyjna obsługa z wyświetlaczem tekstowym

 4. Atrakcyjna cenowo kombinacja funkcji i komfortu mieszkalnego

 5. Wysoki komfort ciepłej wody dzięki dużej pojemności i dobrej izolacji zbiornika.

Jarosław Popadyk

Pytanie do…

Jakie korzyści dla instalatora niesie wykorzystanie centrali grzewczej z pompą ciepła?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie są włączone na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić najlepszy z możliwych sposób przeglądania. Jeśli w dalszym ciągu chcesz korzystać z tej strony, bez zmiany ustawienia plików cookie lub kliknięciu przycisku "Akceptuję", a następnie użytkownik wyraża zgodę na to.

Zamknij