Grzejniki stalowe Logatrend marki Buderus łączą najwyższą jakość z nowoczesnym wzornictwem. Specjalna technologia zabezpieczania powierzchni grzejnika wydłuża znacznie jego żywotność. Nowoczesny wygląd i różnorodność dostępnych modeli sprawiają, że bez problemu dobierzemy odpowiednie grzejniki do każdego pomieszczenia.

Buderus przy produkcji grzejników Logatrend wykorzystuje najnowsze technologie. Do zabezpieczenia powierzchni grzejnika stosuje metodę kataforezy – jedną z najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych technologii nakładania powłok lakierniczych. Tę samą technologię stosuje się w przemyśle motoryzacyjnym do zabezpieczania i malowania karoserii samochodowych. Technologia inaczej nazywana jest malowaniem elektroforetycznym wykorzystującym zjawisko elektroforezy. Grzejniki stalowe zanurzone w wodorozcieńczalnej farbie pokrywane są powłoką lakierniczą przy wykorzystaniu prądu elektrycznego. Naładowane elektrycznie cząstki farby, przemieszczając się po liniach pola elektrycznego, docierają do miejsc, gdzie w żaden inny sposób nie byłyby w stanie dotrzeć. Tam osadzają się na powierzchni metalu, skutecznie zabezpieczając go przed korozją. Dzięki tej metodzie farba dociera w trudno dostępne miejsca, które przy tradycyjnych metodach malowania mogą nie być wystarczająco dobrze zabezpieczone. W ten sposób grzejnik jest doskonale zabezpieczony przed korozją.

Tak przygotowany i zabezpieczony grzejnik jest następnie malowany lakierem na kolor śnieżnobiały RAL 9016 lub dowolny inny kolor z palety RAL zgodnie z życzeniem klienta.

Najwyższa jakość wykonania została potwierdzona 10-letnim okresem gwarancji, a właściwości wszystkich grzejników Logatrend zostały udokumentowane niemieckim znakiem jakości RAL. Przestrzeganie wymagań jakościowych monitorowane jest przez niezależne instytuty badawcze. Buderus uzyskał certyfikat DIN ISO 9001. Certyfikat ten obejmuje kompletny proces produkcji, od projektu, poprzez wytwarzanie i logistykę, aż po dystrybucję, i gwarantuje użytkownikom odpowiednio wysoką jakość każdego produktu.

Grzejniki stalowe – dobór wg własnych wymagań

Różnorodność typów, wariantów i wielkości grzejników Logatrend sprawia, że każdy dobierze odpowiedni grzejnik do swojego pomieszczenia ze względu na wymaganą moc grzejnika oraz odpowiedni wygląd pasujący do wystroju pomieszczenia.

Plan i Profil to dwa typy grzejników wybierane w zależności od potrzeb. Grzejnik Plan z płaską płytą czołową to rozwiązanie dla wymagających klientów, którzy oczekują od grzejnika nie tylko własności użytkowych, ale również bardzo nowoczesnego wyglądu. Grzejniki Profil to tradycyjne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie wysoką jakość i oszczędną pracę systemu grzewczego.

Wszystkie grzejniki występują w trzech wariantach podłączeń: bocznym C, dolnym VC oraz dolnym z wyprowadzeniem przyłączy po środku grzejnika VCM. Podłączenie VCM gwarantuje, że niezależnie od wielkości grzejnika będzie on zamontowany zawsze na środku wnęki grzejnikowej, nawet jeżeli zmienimy wielkość grzejnika w trakcie realizacji projektu.

Grzejniki Logatrend dostępne są w 5 wysokościach 300, 400, 500, 600 i 900 mm, 15 standardowych długościach od 400 mm do 3000 mm oraz 7 typach (10, 20, 30 – grzejniki higieniczne, 11, 21, 22, 33 grzejniki standardowe).

Zawory grzejnikowe Buderus, fabrycznie zainstalowane w modelach VC i VCM, prezentują nowy design oraz stanowią kolejny znak rozpoznawczy marki Buderus. W rezultacie nowe grzejniki płytowe pozwalają zmniejszyć rachunki za ogrzewanie nawet o 11% w porównaniu do konwencjonalnych grzejników, które nie są wyposażone w indywidualnie dobrane wkładki zaworowe.

Skuteczna regulacja, najwyższe oszczędności

Skuteczna i efektywna regulacja wydajności grzejnika ma zasadniczy wpływ na zużycie energii w budynku, co w prosty sposób przekłada się na koszty ogrzewania.

Jednym z najważniejszych elementów grzejnika Logatrend jest zawór termostatyczny. Jego zdolność reagowania decyduje o komforcie ogrzewania oraz efektywności grzejnika. Oszczędne zawory Buderus 1 K montowane są seryjnie w grzejnikach typu VC oraz VCM.

Grzejniki stalowe-Buderus240-3
Grzejniki stalowe Buderus – zawory termostatyczne

Zawory termostatyczne regulują temperaturę w pomieszczeniu do ustawionej wcześniej wartości. Jeżeli temperatura wzrasta, np. wskutek silniejszego nasłonecznienia, to głowica termostatyczna Buderus rozpoznaje wzrost temperatury w pomieszczeniu i za pomocą zaworu obniża moc grzejnika. Zawory 1 K, współpracując z wysokiej jakości głowicami termostatycznymi, reagują w sposób szczególnie czuły, a mianowicie uruchamiają regulację już wówczas, gdy temperatura w pokoju przekroczy tylko o 1°C zadaną wcześniej temperaturę. Konwencjonalne zawory termostatyczne reagują ze znacznym opóźnieniem i w tym czasie są jeszcze w połowie otwarte. Zamykają się dopiero po przekroczeniu temperatury w pokoju o 2°C i w ten sposób tracą cenną energię cieplną. Odbija się to niekorzystnie nie tylko na efektywności energetycznej, ale także na klimacie w pomieszczeniu wystawionym na znaczne wahania temperatury.

Istotnym warunkiem efektywnej pracy instalacji grzewczej jest hydrauliczne zrównoważenie. Zapewnia ono równomierną dostępność ciepła w całym domu. Wbudowany zawór grzejnikowy fabrycznie ustawiony jest w sposób optymalny według wielkości grzejnika i na odpowiednią moc. Grzejniki płytowe Buderus zapewniają nie tylko optymalne ciepło i komfort, ale także maksymalizują wydajność instalacji grzewczej, ponieważ mogą zawsze pracować we właściwym zakresie. W ten sposób unika się niedogrzania lub przegrzania poszczególnych grzejników. Hydrauliczne zrównoważenie pozwala również w dużej mierze ograniczyć hałas wynikający z ruchu wody w instalacji.

Niewielka zmiana wielkości przepływu ma poważne konsekwencje, bowiem ogrzewanie nie musi zawsze pracować z maksymalną wydajnością. Przez to wzrasta efektywność, a zużycie i koszty maleją o maks. 6% wobec instalacji bez zrównoważenia hydraulicznego. Jeżeli jednak byłaby potrzebna korekta regulacji, to można ją wykonać bez narzędzi, wykorzystując umieszczoną na zewnątrz bezstopniową podziałkę.

Elementy wyposażenia dodatkowego marki Buderus są optymalnie dopasowane do grzejników płytowych Logatrend. Głowice termostatyczne charakteryzują się nowoczesnym wyglądem i łatwym montażem.

Idealny wygląd to konieczność

Wymagania, jakie stawiamy dzisiaj grzejnikom, to oprócz wysokiej jakości i wydajności także doskonały wygląd. Grzejnik to nie tylko element dostarczający ciepło, ale również element dekoracyjny pomieszczenia, który musi wpisać się w ogólny projekt i współgrać z pozostałym wyposażeniem pomieszczenia.

Aby wyjść naprzeciw takim wymaganiom, Buderus opracował specjalny system mocowania grzejnika, który powoduje, że elementy mocujące nie są widoczne dla użytkownika. Na panelu tylnym, tuż pod grillem, znajdują się dwie lub trzy (w zależności od wielkości grzejnika) blaszki mocujące. Do nich mocowany jest uchwyt grzejnika. Blaszki schowane są z tyłu i przez to są niewidoczne a dodatkowo zapewniają solidne mocowanie grzejnika. Montaż grzejnika jest estetyczny i przebiega szybko i łatwo. Dodatkowo możliwość podłączenia grzejnika od dołu powoduje, że instalacja jest praktycznie niewidoczna dla użytkownika. Model Logatrend VCM ma przyłącza dolne po środku grzejnika, dlatego niezależnie od rozmiaru (nawet po zmianie wielkości grzejnika na etapie wykonawstwa) przyłącze jest zawsze po środku, a grzejnik może być umieszczony centralnie we wnęce grzejnikowej.

Model Logatrend C z bocznym zasilaniem dysponuje czterema króćcami przyłączeniowymi z gwintem wewnętrznym G1/2″. Model Logatrend VC posiada przyłącze na dole z lewej lub prawej strony, co pozwala swobodnie zaplanować instalację. Grzejniki dwu- oraz trzypłytowe można dowolnie obracać. Głowica termostatyczna może być umieszczona z lewej lub prawej strony zgodnie z własnym życzeniem. Grzejniki Logatrend z serii VC oraz VCM mają fabrycznie zamontowany zestaw z zaworem grzejnikowym. Wszystkie grzejniki Logatrend dostarczane są w komplecie z mocowaniami oraz niezbędnym wyposażeniem, takim jak korek i odpowietrznik.

Grzejniki stalowe-Buderus240-2
Grzejniki stalowe – Buderus – paleta dostępnych rozwiązań

Prawidłowe mocowanie do ściany jest warunkiem poprawnego montażu grzejników. System montażu Buderus dla wszystkich grzejników płytowych Logatrend został specjalnie stworzony z uwzględnieniem indywidualnych rozwiązań w domu każdego użytkownika. Dla systemu montażu FMS krzywe ściany lub inne wymagania instalacyjne nie stanowią żadnego problemu. Pozwala on na regulację wysokości zamontowania grzejnika, stopnia odchylenia od ściany oraz ma standardowo wbudowaną blokadę podniesienia. Wkładki izolacji akustycznej pozwalają zapobiec przenoszeniu hałasu już u samego źródła.

Montaż za pomocą systemu FMS jest nie tylko prosty i bezpieczny, ale dodatkowo elementy mocujące grzejnik są niewidoczne dla użytkownika. Grzejnik zawsze wygląda estetycznie i idealnie komponuje się z pomieszczeniem.

W walce z alergią

System mocowania grzejników opracowany przez firmę Buderus ma zapewnić oprócz doskonałego wyglądu łatwość utrzymania grzejnika w czystości. Jest to szczególnie ważne dla osób ze skłonnościami do alergii. W przypadku grzejników Logatrend można bez problemu zdemontować pokrywę górną grzejnika, czyli grill, uzyskując dostęp do jego wnętrza i w łatwy sposób wyczyścić grzejnik w środku. Nie ma konieczności demontażu grzejnika. Uchwyt mocujący trzyma grzejnik za specjalnie wyprofilowane blaszki, nie dociskając grilla.

System zintegrowany

Buderus dostarcza zamawiającemu wszystko, co jest potrzebne do zapewnienia przyjemnego ciepła i komfortu w budynku. Za swój cel stawia nie tylko najwyższą jakość i efektywność urządzeń, ale szuka rozwiązań, które sprawią, że produkty będą bardziej przyjazne dla użytkownika, zapewnią mu większy komfort i będą cieszyć swoim wyglądem przez długie lata.

Jacek Adamiak

Pytanie do…

W jaki sposób dobrze zabezpieczyć grzejnik, żeby służył przez długie lata?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie są włączone na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić najlepszy z możliwych sposób przeglądania. Jeśli w dalszym ciągu chcesz korzystać z tej strony, bez zmiany ustawienia plików cookie lub kliknięciu przycisku "Akceptuję", a następnie użytkownik wyraża zgodę na to.

Zamknij